Dodací podmínky Incoterms

EXW
jakýkoliv druh dopravy
ZE ZÁVODU ... (ujednané místo) Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímu, jak je stanoveno v kontraktu (závod, sklad, továrna, atd.)
FCA
jakýkoliv druh dopravy
VYPLACENĚ DOPRAVCI ... (ujednané místo)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dodá zboží ve jmenovaném místě do péče dopravce určeného kupujícím. U sběrné služby hradí manipulaci ve sběrném středisku kupující
FAS
námořní
VYPLACENĚ K BOKU LODI ... (ujednaný přístav nalodění)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dodá zboží ve jmenovaném přístavu nalodění k boku lodi určené kupujícím.
FOB
námořní
VYPLACENĚ LOĎ ... (ujednaný přístav nalodění)Riziko přechází okamžikem, kdy zboží skutečně překročí zábradlí lodi v ujednaném přístavu nalodění.
CFR
námořní
NÁKLADY A PŘEPRAVNÉ ... (ujednaný přístav určení)Riziko přechází (jako u FOB) okamžikem, kdy zboží opravdu překročí zábradlí lodi v ujednaném přístavu nalodění.
CIF
námořní
NÁKLADY, POJIŠTĚNÍ A PŘEPRAVNÉ ... (ujednané místo)Riziko přechází (jako u FOB) okamžikem, kdy zboží skutečně překročí zábradlí lodi v ujednaném přístavu nalodění. Prodávající musí zajistit dokument pojištění v souladu s minimálním krytím podle Institute Cargo Clauses nebo s jinými podobnými podmínkami. Pojistka musí krýt rizika až do vyložení na určeném místě.
CPT
jakýkoliv druh dopravy
PŘEPRAVA PLACENA DO ... (ujednané místo určení)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dodá zboží do péče prvního dopravce
CIP
jakýkoliv druh dopravy
PŘEPRAVA A POJIŠTĚNÍ PLACENY DO ... (ujednané místo)Riziko přechází (jako u CPT), okamžikem, kdy prodávající dodá zboží do péče prvního dopravce. Prodávající musí zajistit dokument pojištění v souladu s minimálním krytím podle Institute Cargo Clauses nebo s jinými podobnými podmínkami. Pojistka musí krýt rizika až do vyložení v místě určení.
DAF
silniční/železniční doprava
S DODÁNÍM NA HRANICI ... (ujednané místo)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímu v ujednaném místě určení na hranici (clo neplaceno).
DES
námořní
S DODÁNÍM Z LODI ... (ujednaný přístav určení)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímu na palubě lodi v ujednaném přístavu vylodění.
DEQ
námořní
S DODÁNÍM Z NÁBŘEŽÍ (clo placeno) ... (ujednaný přístav určení)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímuna nábřeží v přístavu určení, clo zaplaceno. Pokud si účastníci přejí, aby celní formality pro dovoz zajistil kupující musí být slova "clo placeno" nahrazena slovy "clo neplaceno"
DDU
jakýkoliv druh dopravy
S DODÁNÍM CLO NEPLACENO ... (ujednané místo určení)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímu v ujednaném místě určení, clo neplaceno.
DDP
jakýkoliv druh dopravy
S DODÁNÍM CLO PLACENO ... (ujednané místo určení)Riziko přechází okamžikem, kdy prodávající dá zboží k dispozici kupujícímu v ujednaném místě určení, clo placeno.

Zaujaly vás naše služby?

Svůj požadavek nám můžete sdělit také přímo vyplněním a odesláním poptávkového formuláře. 

Vaše poptávka